Skutki opóźnienia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od tygodnia i spóźniłam się w przyjmowaniu o 3h. Czy wpływa to na skuteczność antykoncepcji ?

W zależności od rodzaju tabletek antykoncepcyjnych będzie to miało znaczenie niewielkie do żadnego. Warto jednak przyjmować tabletki o stałej porze, żeby zmniejszyć ryzyko nieskuteczności antykoncepcji. Jeśli Pani styl życia utrudnia przyjmowanie tabletek o stałej godzinie warto rozważyć inne metody antykoncepcji po konsultacji z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi