Silne bóle głowy - czy konieczna wizyta u neurologa?

Witam mam 26 lat, nigdy nie chorowałam na migrenę i rzadko miewam bol głowy, przez około tydzień bolała mnie głowa, uczucie jakbym miała mózg za mały oraz ucisk z tylu szyi pod głowa, w wysokiej skali. Ból w nocy i za dnia, pulsujący i wrażenie jakbym całkowicie oczu otworzyć nie mogła, do lekarza ciężko się dostać ze względu na czas pandemii, żadne leki przeciwbólowe nie pomagały, do tego przy bólu podwyższona temperatura. Moje pytanie: z zaufanej apteki po poradzie otrzymałam tabletki Neurovit, które po 3 wzięciu znacznie uśmierzyły ból do stopnia, że mogłam zasnąć i wstać bez bólu. Czy powinnam umówić się z neurologiem?
Preparat, który otrzymała Pani w aptece nie jest stosowany standardowo w leczeniu bólów głowy - jest to lek wspomagający w schorzeniach nerwów obwodowych. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie przepisze Pani odpowiedni preparat skuteczny w leczeniu bólów głowy, np. z grupy tryptanów.
Tak należy zgłosić się do neurologa. Neurovit nie jest lekiem przeciwbólowym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi