Silne bóle głowy - czy konieczna wizyta u neurologa?

Witam mam 26 lat, nigdy nie chorowałam na migrenę i rzadko miewam bol głowy, przez około tydzień bolała mnie głowa, uczucie jakbym miała mózg za mały oraz ucisk z tylu szyi pod głowa, w wysokiej skali. Ból w nocy i za dnia, pulsujący i wrażenie jakbym całkowicie oczu otworzyć nie mogła, do lekarza ciężko się dostać ze względu na czas pandemii, żadne leki przeciwbólowe nie pomagały, do tego przy bólu podwyższona temperatura. Moje pytanie: z zaufanej apteki po poradzie otrzymałam tabletki Neurovit, które po 3 wzięciu znacznie uśmierzyły ból do stopnia, że mogłam zasnąć i wstać bez bólu. Czy powinnam umówić się z neurologiem?
Preparat, który otrzymała Pani w aptece nie jest stosowany standardowo w leczeniu bólów głowy - jest to lek wspomagający w schorzeniach nerwów obwodowych. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie przepisze Pani odpowiedni preparat skuteczny w leczeniu bólów głowy, np. z grupy tryptanów.
Tak należy zgłosić się do neurologa. Neurovit nie jest lekiem przeciwbólowym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi