Ropna wydzielina w oczodole (po zabiegu enukleacji gałki ocznej)

20 lat temu miałam zabieg enukleacji gałki ocznej z powodu jaskry, obecnie mam wstawioną protezę i problem jest w tym, iż od jakiegoś czasu w oczodole jest dużo wydzieliny ropnej, najwięcej jest rano, ale w ciągu dnia też się pojawia, wcześniej wyjmowałam protezę tylko rano, teraz muszę nawet kila razy w ciągu dnia, gdyż tej wydzieliny jest tak dużo. Czy to jest normalne czy raczej nie powinno tak być?
Objawy wskazują na możliwość zakażenia bakteryjnego. Wskazana konsultacja z lekarzem i ewentualne włączenie leczenia. Najlepiej byłoby zasięgnąć porady u swojego okulisty.
Dobry wieczór
Istnieje ryzyko transmisji infekcji do mózgu, proszę zgłosić się pilnie do lekarza
Proszę pilnie zgłosić się do prowadzącego lekarza okulisty,prawdopodobnie konieczna będzie antybiotykoterapia.
Proszę niezwłocznie skontaktować się z okulistą
Zalecana pilna stacjonarna konsultacja okulistyczna.
Wskazana pilna konsultacja okulistyczna.
Należy osobiście zgłosić się do okulisty.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi