Przyczyna bardzo krótkiej miesiączki

Chciałabym się dowiedzieć jaka może być przyczyna bardzo krótkiej miesiączki od kilku miesięcy. Zawsze trwała 4-5 dni, a teraz pierwszego dnia jest obfita, drugiego już skąpa, trzeciego dnia praktycznie już jest po. Robiłam badania Amh, FSH, LH, prolaktynę w trzecim dniu cyklu. AMH 4,09ng/ml norma od 0,17-7,37 NG/ml (mediana 2,27) FSH 5,3 mIU/ml Norma faza folikularna 3,5-12,5 Faza owulacyjna 4,7-21,5 Faza lutealna 1,7-7,7 LH wyszło 5,2 a normy faza folikularna 2,4-12,6 Prolaktyna 20,00 a norma 4,8-23,3 ng/ml Progesteron 5,23 norma 0,057-0,893ng/ml Faza owulacyjna 0,121-12,00 Faza lutealna 1,83-23,9 Dodam, że staraliśmy się o dziecko kilka miesięcy temu i testy wychodziły pozytywne. Po teście pojawił się ból brzucha i plamienie. Od tamtego czasu właśnie miesiączka zaczęła być tak krótka i bardziej skąpa, niż przed pozytywnym testem. U endokrynologa też byłam, wynik TSH i przeciwciał ok, lekarze nie wiedzą dlaczego tak jest. Byłam też u ginekologa i też ok wyszło w badaniu.
Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna celem postawienia rozpoznania, ewentualnie skierowanie na oddział ginekologii endokrynologicznej.
Zalecana konsultacja ginekologiczna/ endokrynologiczna.
zalecam konsultacje endokrynologiczna
Wskazana konsultacja endokrynologiczna.
Wyniki załączonych badań mieszczą się w granicach normy. Proszę rozszerzyć diagnostykę pod kontrolą ginekologa zajmującego się zaburzeniami płodności. Może być wskazana dokładniejsza diagnostyka macicy lub poszerzenie diagnostyki o badania immunologiczne.
Proszę nakłonić partnera do dokładnej diagnostyki nasienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi