Przyczyna bardzo krótkiej miesiączki

Chciałabym się dowiedzieć jaka może być przyczyna bardzo krótkiej miesiączki od kilku miesięcy. Zawsze trwała 4-5 dni, a teraz pierwszego dnia jest obfita, drugiego już skąpa, trzeciego dnia praktycznie już jest po. Robiłam badania Amh, FSH, LH, prolaktynę w trzecim dniu cyklu. AMH 4,09ng/ml norma od 0,17-7,37 NG/ml (mediana 2,27) FSH 5,3 mIU/ml Norma faza folikularna 3,5-12,5 Faza owulacyjna 4,7-21,5 Faza lutealna 1,7-7,7 LH wyszło 5,2 a normy faza folikularna 2,4-12,6 Prolaktyna 20,00 a norma 4,8-23,3 ng/ml Progesteron 5,23 norma 0,057-0,893ng/ml Faza owulacyjna 0,121-12,00 Faza lutealna 1,83-23,9 Dodam, że staraliśmy się o dziecko kilka miesięcy temu i testy wychodziły pozytywne. Po teście pojawił się ból brzucha i plamienie. Od tamtego czasu właśnie miesiączka zaczęła być tak krótka i bardziej skąpa, niż przed pozytywnym testem. U endokrynologa też byłam, wynik TSH i przeciwciał ok, lekarze nie wiedzą dlaczego tak jest. Byłam też u ginekologa i też ok wyszło w badaniu.
Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna celem postawienia rozpoznania, ewentualnie skierowanie na oddział ginekologii endokrynologicznej.
Zalecana konsultacja ginekologiczna/ endokrynologiczna.
zalecam konsultacje endokrynologiczna
Wskazana konsultacja endokrynologiczna.
Wyniki załączonych badań mieszczą się w granicach normy. Proszę rozszerzyć diagnostykę pod kontrolą ginekologa zajmującego się zaburzeniami płodności. Może być wskazana dokładniejsza diagnostyka macicy lub poszerzenie diagnostyki o badania immunologiczne.
Proszę nakłonić partnera do dokładnej diagnostyki nasienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi