Przez pewien czas nosiłam aparat ortodontyczny.

Przez pewien czas nosiłam aparat ortodontyczny. Dokładnie dwa lata temu został on zdjęty i pomógł mi pozbyć się dużego problemu. Aparat ortodontyczny miałam na górnym łuku a powodem jego założenia były kły a głównie korzenie które dochodziły do zatok, co powodowało problem laryngologiczne. Jak często powinnam chodzić na kontrolę?
Wizyty u stomatologa powinny odbywać się z częstotliwością co pół roku, w przypadku gdy nie ma Pani niepokojących objawów w obrębie jamy ustnej.
Taki czas pomiędzy kolejnymi wizytami jest optymalny, gdyż w większości przypadków właśnie taka częstotliwość wizyt u specjalisty zapobiega powstaniu ewentualnych chorób zębów i przyzębia, bądź umożliwia ich rozpoznanie we wczesnych fazach, czyli takich, gdy właściwa interwencja specjalisty przyniesie najlepsze dla Pacjenta tj. skuteczne i długotrwałe rezultaty kliniczne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby częściej odwiedzać gabinet stomatologa, a już na pewno, gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy w obrębie jamy ustnej - wówczas każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść Pacjenta.
Lekarz prowadzący powinien ustalić częstotliwość kontroli w zależności od stanu klinicznego.
Czy ma Pani na myśli kontrole u stomatologa czy u laryngologa?
częstość kontroli ustala lekarz prowadzący
Częstość kontroli zależy od Pani całościowego stanu zdrowia, decyduje o tym lekarz prowadzący.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi