Przez pewien czas nosiłam aparat ortodontyczny.

Przez pewien czas nosiłam aparat ortodontyczny. Dokładnie dwa lata temu został on zdjęty i pomógł mi pozbyć się dużego problemu. Aparat ortodontyczny miałam na górnym łuku a powodem jego założenia były kły a głównie korzenie które dochodziły do zatok, co powodowało problem laryngologiczne. Jak często powinnam chodzić na kontrolę?
Wizyty u stomatologa powinny odbywać się z częstotliwością co pół roku, w przypadku gdy nie ma Pani niepokojących objawów w obrębie jamy ustnej.
Taki czas pomiędzy kolejnymi wizytami jest optymalny, gdyż w większości przypadków właśnie taka częstotliwość wizyt u specjalisty zapobiega powstaniu ewentualnych chorób zębów i przyzębia, bądź umożliwia ich rozpoznanie we wczesnych fazach, czyli takich, gdy właściwa interwencja specjalisty przyniesie najlepsze dla Pacjenta tj. skuteczne i długotrwałe rezultaty kliniczne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby częściej odwiedzać gabinet stomatologa, a już na pewno, gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy w obrębie jamy ustnej - wówczas każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść Pacjenta.
Lekarz prowadzący powinien ustalić częstotliwość kontroli w zależności od stanu klinicznego.
Czy ma Pani na myśli kontrole u stomatologa czy u laryngologa?
częstość kontroli ustala lekarz prowadzący
Częstość kontroli zależy od Pani całościowego stanu zdrowia, decyduje o tym lekarz prowadzący.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi