Przewlekłe problemy jelitowe - konieczna jest kolonoskopia?

Od 4 miesięcy mam problemy jelitowe. Początkowo nudności, biegunki. Nudności minęły, zostały przewlekłe biegunki. Od prawie dwóch miesięcy biorę probiotyk na poprawę flory bakteryjnej jelit. Bardzo mi pomaga, ale czasem jeszcze zdarzają się biegunki, raz na trzy-cztery tygodnie. Dodam, że nie boli mnie brzuch przy biegunkach. Zdarza się, że czasem pobolewa mnie lekko po bokach, bardziej to dyskomfort niż typowy ból. Morfologia krwi, mocz, USG brzucha - wszystko w porządku. Nie mam żadnego śluzu ani krwi w stolcu. Czy konieczna jest kolonoskopia?
lepiej skontaktować się z lekarzem, to za mało informacji, wiek, obciążenia rodzinne, przebyte choroby i wiele innych czynników ma wpływ na podjęcie właściwej decyzji.
Proszę wykonać badanie kału na posiew bakteriologiczny i mykologiczny z antybiogramem. Być może wynik tego badania wskaże przyczynę dolegliwości i wówczas kolonoskopia nie będzie potrzebna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi