Przerwa między stosowaniem tabletek i plastrów antykoncepcyjnych

Przez rok stosowałam krążki antykoncepcyjne, ale ze względów braku punktualności stwierdziłam, że zamienię antykoncepcję na plastry, lecz zrobiłam sobie przerwę i od miesiąca nie korzystam z antykoncepcji. Moje pytanie brzmi ile musi potrwać teraz taka przerwa abym mogła od nowa zacząć korzystać z antykoncepcji i będzie ona skuteczna?
Kontynuacja antykoncepcji może zostać wprowadzona od pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego w kolejnym cyklu miesiączkowym. Do tego czasu zalecam stosowanie antykoncepcji mechanicznej - np. prezerwatyw. Zalecam konsultację ze specjalistą - ginekologiem.
Dzień dobry,
Skuteczną terapię antykoncepcyjną najlepiej zacząć od pierwszego dnia kolejnego cyklu. W przypadku miesiączek o znacznej nieregularności może być koneczne wprowadzenie tymczasowo innego leczenia, bądź podjęcie diagnostyki mającej na celu wyjaśnienie przyczyny zaburzeń miesiączkowania. Do tego czasu najlepiej będzie zastosować antykoncepcję mechaniczną.
Może Pani zacząć już od kolejnego cyklu.
prosze zaczac od 1 dnia miesiaczki
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi