Problemy z zasypianiem przy objawach przypominających COVID (test negatywny)

Mam ogromne problemy z zasypianiem i snem (wybudzam się z bardzo mocno kołaczącym sercem). Te problemy nasiliły się, gdy zachorowałam na kandydozę jelit po przebytym i niestety trochę przechodzonym zapaleniu płuc. Obecnie nadal mam problemy z jelitami i wieloletnią anemię. Choruję ponadto na łuszczycę (od około trzech lat). Od dwóch tygodni jestem bardzo osłabiona (leżę w łóżku). Objawy przypominają COVID, ale wynik miałam negatywny. Badanie zrobiłam dopiero po ok. 16 dniach od wystąpienia pierwszych objawów. Jestem bardzo osłabiona, a przy próbie wykonania jakichś podstawowych czynności robi mi się gorąco, słabo, bardzo mocno kołacze mi serce i trzęsę się. Cały czas odczuwam ból w okolicach serca i niepokój. Często mam płytki oddech i nie mogę w pełni zaczerpnąć powietrza. W grudniu 2019 r. wynik badania RTG płuc wykazał zacienienie prawego kąta przep.-sercowego odpowiadające zrostom od przedniej ściany klp u dołu. Mam 51 lat.
Wydaje się że jest Pani przytłoczona kilkoma sprawami warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym i zastanowić się nad dalszą diagnostyką i leczeniem.
Opisane przez Panią objawy są bardzo różnorodne i mogą świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi