Problemy z zasypianiem przy objawach przypominających COVID (test negatywny)

Mam ogromne problemy z zasypianiem i snem (wybudzam się z bardzo mocno kołaczącym sercem). Te problemy nasiliły się, gdy zachorowałam na kandydozę jelit po przebytym i niestety trochę przechodzonym zapaleniu płuc. Obecnie nadal mam problemy z jelitami i wieloletnią anemię. Choruję ponadto na łuszczycę (od około trzech lat). Od dwóch tygodni jestem bardzo osłabiona (leżę w łóżku). Objawy przypominają COVID, ale wynik miałam negatywny. Badanie zrobiłam dopiero po ok. 16 dniach od wystąpienia pierwszych objawów. Jestem bardzo osłabiona, a przy próbie wykonania jakichś podstawowych czynności robi mi się gorąco, słabo, bardzo mocno kołacze mi serce i trzęsę się. Cały czas odczuwam ból w okolicach serca i niepokój. Często mam płytki oddech i nie mogę w pełni zaczerpnąć powietrza. W grudniu 2019 r. wynik badania RTG płuc wykazał zacienienie prawego kąta przep.-sercowego odpowiadające zrostom od przedniej ściany klp u dołu. Mam 51 lat.
Wydaje się że jest Pani przytłoczona kilkoma sprawami warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym i zastanowić się nad dalszą diagnostyką i leczeniem.
Opisane przez Panią objawy są bardzo różnorodne i mogą świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, ewentualnie skieruje na dodatkowe badania i przepisze niezbędne leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi