Problem z nieposłuszną dwulatką

Moja 2 letnia córka nie słucha się na spacerze. Ucieka w innym kierunku. Nic nie pomaga. Boję się z nią wychodzić. Próbowałam wszystkiego: szelki, smyczka, trzymanie za rączkę, tłumaczenie, że jest niebezpiecznie; nic nie pomaga. Dziecko jest dwujęzyczne i dopiero zaczęła wymawiać pojedyncze słowa. Dodam, że Judytka jest samodzielna. Lubi sama zasypiać. Od kiedy pamiętam przesypia całe noce. Córka jest bardzo żywotna. Dodam, że jak próbuje złapać córkę za rękę to siada na ulicy i wpada w panikę. Co jeszcze mogę zrobić?
Prawdopodobnie jest to okres tzw. buntem 2-latka. Wszystko powinno minąć samo. W razie wątpliwości można skontaktować się z psychologiem dziecięcym.
To klasyczne objawy buntu dwulatka. Trzeba przeczekać , przejdzie😊
Proszę porozmawiać z pediatrą - udzieli wskazówek, jak poprawić zachowanie malucha i doradzi, czy konieczne jest poddanie go ocenie zdrowia psychicznego.
zalecam wizyte u psychologa i pediatry
wymagana wizyta u psychologa i pediatry
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi