Problem z nieposłuszną dwulatką

Moja 2 letnia córka nie słucha się na spacerze. Ucieka w innym kierunku. Nic nie pomaga. Boję się z nią wychodzić. Próbowałam wszystkiego: szelki, smyczka, trzymanie za rączkę, tłumaczenie, że jest niebezpiecznie; nic nie pomaga. Dziecko jest dwujęzyczne i dopiero zaczęła wymawiać pojedyncze słowa. Dodam, że Judytka jest samodzielna. Lubi sama zasypiać. Od kiedy pamiętam przesypia całe noce. Córka jest bardzo żywotna. Dodam, że jak próbuje złapać córkę za rękę to siada na ulicy i wpada w panikę. Co jeszcze mogę zrobić?
Prawdopodobnie jest to okres tzw. buntem 2-latka. Wszystko powinno minąć samo. W razie wątpliwości można skontaktować się z psychologiem dziecięcym.
To klasyczne objawy buntu dwulatka. Trzeba przeczekać , przejdzie😊
Proszę porozmawiać z pediatrą - udzieli wskazówek, jak poprawić zachowanie malucha i doradzi, czy konieczne jest poddanie go ocenie zdrowia psychicznego.
zalecam wizyte u psychologa i pediatry
wymagana wizyta u psychologa i pediatry

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi