Problem z nadciśnieniem i bólami głowy w okresie zimowym

Jestem mężczyzna w wieku 35 lat. Od około 3 lat mam problemy i to najczęściej w okresie zimowym z bólami głowy. Chodzę od lekarza do lekarza. Jedynie jedna rzecz, którą mi stwierdzono to nadciśnienie. Biorę regularnie leki, ale nie pomagają za wiele, bo ciśnienie jest w okolicach 140-160/80. Bardzo często mam takie dziwne uczucie jakby bólu / ucisku głowy u góry głowy, między czubkiem a czołem lub powyżej czoła, około 3 cm, oraz niemal zawsze około południa zawroty głowy. Jest to takie uczucie jakbym był pijany i ogólnie wtedy jestem rozbity i słaby. Są chwilę w ciągu dnia, że jest cały czas dobrze i chce się żyć. Mam też często szum w lewym uchu i palę papierosy. Proszę was o pomoc i ewentualnie co diagnozować i co szukać, bo ja już tracę nadzieję. BŁAGAM was o pomoc i jakieś porady, jeśli któryś z lekarzy spotkał się z czymś podobnym.
W Pańskim opisie brakuje podstawowych informacji: u jakich specjalistów Pan się dotychczas konsultował, jakie badania diagnostyczne były wykonywane i jakie leki przyjmuje Pan na stałe.
Trzeba zebrać dokładny wywiad, aby ograniczyć ilość badań do niezbędnych.
potrzebuje bardziej dokladnych informacji
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi