Problem z nadciśnieniem i bólami głowy w okresie zimowym

Jestem mężczyzna w wieku 35 lat. Od około 3 lat mam problemy i to najczęściej w okresie zimowym z bólami głowy. Chodzę od lekarza do lekarza. Jedynie jedna rzecz, którą mi stwierdzono to nadciśnienie. Biorę regularnie leki, ale nie pomagają za wiele, bo ciśnienie jest w okolicach 140-160/80. Bardzo często mam takie dziwne uczucie jakby bólu / ucisku głowy u góry głowy, między czubkiem a czołem lub powyżej czoła, około 3 cm, oraz niemal zawsze około południa zawroty głowy. Jest to takie uczucie jakbym był pijany i ogólnie wtedy jestem rozbity i słaby. Są chwilę w ciągu dnia, że jest cały czas dobrze i chce się żyć. Mam też często szum w lewym uchu i palę papierosy. Proszę was o pomoc i ewentualnie co diagnozować i co szukać, bo ja już tracę nadzieję. BŁAGAM was o pomoc i jakieś porady, jeśli któryś z lekarzy spotkał się z czymś podobnym.
W Pańskim opisie brakuje podstawowych informacji: u jakich specjalistów Pan się dotychczas konsultował, jakie badania diagnostyczne były wykonywane i jakie leki przyjmuje Pan na stałe.
Trzeba zebrać dokładny wywiad, aby ograniczyć ilość badań do niezbędnych.
potrzebuje bardziej dokladnych informacji

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi