Powtarzające się paraliże senne i koszmary

Ponad rok temu miałam średnio co 3/4 dni paraliże senne. Często wydawało mi się, że ktoś mnie chce zabić lub śniły mi się np. pająki lub inne moje lęki. Ostatnio te paraliże wróciły, ale trwały one raz na tydzień, więc się tym nie przejmowałam. Od 3 dni mam je codziennie przed każdą drzemką bądź dłuższym spaniem. Wczoraj zasypiając o 22 wstałam 22:10. W paraliżu widziałam moich znajomych i mamę. Dziś tak samo, zasnęłam na popołudniową drzemkę o godz. 16:30 i wstałam 16:44. Wydawało mi się, że stali nade mną znajomi i planowali mnie zabić oraz misiek, który leży mi na łóżku odwrócił swoją głowę i zaczął mi się śmiać złowieszczo w twarz. Czy należy skontaktować to z lekarzem? Jeśli tak to jakim? 

Wskazana konsultacja z psychiatrą

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi