Powtarzające się paraliże senne i koszmary

Ponad rok temu miałam średnio co 3/4 dni paraliże senne. Często wydawało mi się, że ktoś mnie chce zabić lub śniły mi się np. pająki lub inne moje lęki. Ostatnio te paraliże wróciły, ale trwały one raz na tydzień, więc się tym nie przejmowałam. Od 3 dni mam je codziennie przed każdą drzemką bądź dłuższym spaniem. Wczoraj zasypiając o 22 wstałam 22:10. W paraliżu widziałam moich znajomych i mamę. Dziś tak samo, zasnęłam na popołudniową drzemkę o godz. 16:30 i wstałam 16:44. Wydawało mi się, że stali nade mną znajomi i planowali mnie zabić oraz misiek, który leży mi na łóżku odwrócił swoją głowę i zaczął mi się śmiać złowieszczo w twarz. Czy należy skontaktować to z lekarzem? Jeśli tak to jakim? 

Wskazana konsultacja z psychiatrą
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi