Powracające czerwone bolesne wykwity na języku - jak mogę zdiagnozować przyczynę ich powstawania?

Od kilku miesięcy na języku regularnie pojawiają mi się bolesne wykwity mające postać czerwonych zmian otoczonych białą obwódką. Bywają dni, w których zmiany te nie są w ogóle dostrzegalne i ich nie ma. Natomiast kiedy się pojawiają to występują zwykle na przodzie języka tworząc kółka, które pieką, szczypią oraz otoczone są białą obwódką. Po jakimś czasie zanikają i tworzą się na nowo w innych lub tych samych miejscach. Mają też różną wielkość. Mój problem zaczął się pod koniec lutego, a wydarzeniem, które nie wiem czy mogę bezpośrednio wiązać z podaną dolegliwością jest to, że kilka dni przed rozpoczęciem problemów używałem preparat do płukania jamy ustnej (ale płukałem nim już gardło wcześniej i nigdy nie miałem takich problemów). Po wypłukaniu przez kilka dni czułem szczypanie języka, a następnie zauważyłem wiele bolesnych wykwitów. Od tej pory pojawiają się i znikają co jakiś czas. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu, dentysty oraz laryngologa. Stosowałem preparaty przeciwgrzybiczne, mialem również kilkukrotnie badanie na obecność grzybicy jamy ustnej. Niestety leczenie było nieskuteczne, a wyniki testów negatywne. Uprzejmie proszę o wskazanie tego jakie mogą być przyczyny mojego problemu. Jak mogę jeszcze zdiagnozować co to jest?

Wskazana ponowna wizyta u lek.rodz./internisty, w celu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi