Powód zniknięcia oraz nawrotu trądziku.

Około 4 lata temu zaczęłam zmagać się z trądzikiem, lekarz zalecił stosowanie leku, ale nie zdecydowałam się na to. Zaszłam w ciążę i trądzik całkiem ustąpił, powrócił ponad rok po porodzie. Nadal karmię piersią, co może być przyczyną zniknięcia i powrotu? Czy może obyć się bez silnych leków?

Trądzik może mieć podłoże w zaburzeniach hormonalnych. Warto w takim przypadku rozważyć diagnostykę endokrynologiczną i w zależności od wyniku dalsze leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi