Powiększająca się torbiel przy szyi 2-letniego dziecka - czy należy ją wycinać?

Chciałabym się poradzić, ponieważ byłam u chirurga z dzieckiem (prawie 2 lata), który powiedział, że torbiel która z dnia na dzień się powiększa, musi być wycięta pod narkozą. Wcześniej byłam u innego, który mówił, aby poczekać do skończenia przez dziecko 3 lat i żeby wyciął to otolaryngolog. Niestety co lekarz to inna opinia. Na wizytę odnośnie terminu wycięcia musimy czekać do marca. Nie chcę zaszkodzić dziecku, a torbiel w tydzień bardzo się powiększyła, jest zaczerwieniona, stąd moje pytanie odnośnie tego tematu czy nie jest to groźne dla życia dziecka? Czy zaczerwienienie oznacza stan zapalny? Dodam, że znajduje się ona między szyją, a klatką piersiową

Zapraszam na konsultacje online - proszę przesłać zdjęcie zmiany - zbierzemy dokładny wywiad - doradzę gdzie się zgłosić ze zmianą, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Katowicach Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Warszawie Chirurg w Krakowie Chirurg w Poznaniu Chirurg w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z