Pomyłka w stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Stosuje antykoncepcję - plastry Evra - od kilku miesięcy. Prowadzę kalendarzyk, gdzie zapisywałam dokładnie kiedy mam nosić i zdjąć plaster. Pomyliłam się jednak o tydzień. Od 12 do 19 lutego miał być tydzień bez plastra i od 19 lutego do 26 lutego miał być nowy cykl zakładania plastrów, a zamiast zdjąć wcześniej to tydzień za długo nosiłam plastry i wczoraj się zorientowałam, że w tym tygodniu (do piątku) powinnam mieć założony plaster, a mam zdjęty. Co powinnam w tym przypadku zrobić? Czy mogę nie nosić plastra do piątku i od piątku założyć plaster i kontynuować cykl 3 tygodniowy z plastrami?
W tym cyklu nie jest Pani zabezpieczona. Należy stosować dodatkową antykoncepcję.
należy dodatkowo sie zabezpieczyc
Jeśli nosiła Pani ten sam plaster za długo to skuteczność antykoncepcji może być niewystarczająca. Jeśli zastosowała Pani kolejny cykl bez robienia przerwy to skuteczność będzie zachowana. Proszę dokładnie omówić to z ginekologiem lub zastosować dodatkowe zabezpieczenie.
Należy stosować dodatkową antykoncepcję.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi