Pomyłka w stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Stosuje antykoncepcję - plastry Evra - od kilku miesięcy. Prowadzę kalendarzyk, gdzie zapisywałam dokładnie kiedy mam nosić i zdjąć plaster. Pomyliłam się jednak o tydzień. Od 12 do 19 lutego miał być tydzień bez plastra i od 19 lutego do 26 lutego miał być nowy cykl zakładania plastrów, a zamiast zdjąć wcześniej to tydzień za długo nosiłam plastry i wczoraj się zorientowałam, że w tym tygodniu (do piątku) powinnam mieć założony plaster, a mam zdjęty. Co powinnam w tym przypadku zrobić? Czy mogę nie nosić plastra do piątku i od piątku założyć plaster i kontynuować cykl 3 tygodniowy z plastrami?
W tym cyklu nie jest Pani zabezpieczona. Należy stosować dodatkową antykoncepcję.
należy dodatkowo sie zabezpieczyc
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1019
Pytań zadanych
przez pacjentów
3161
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

57
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi