Pominięcie i zdublowanie tabletki antykoncepcyjnej. Czy jest ryzyko ciąży?

W skrócie mogę opisać moją sytuację. Stosuję antykoncepcję w formie tabletek. W środę odbyłam stosunek ze swoim partnerem bez prezerwatywy. W piątek okazało się, że w czwartek zamiast różowej tabletki wzięłam białą - placebo. Zauważając swój błąd w piątek wzięłam zaległą w czwartek + piątkową (biorę je regularnie, więc minęło 24 godziny). Została mi jeszcze jedna z tabletek różowych, od niedzieli miałam zacząć brać tabletki placebo. Czy dobrze zrobiłam biorąc dwie tabletki jednego dnia? Czy jest ryzyko, że zajdę w ciążę?
W tym przypadku ryzyko niechcianej ciąży jest niewielkie. Warto jednak rozważyć po konsultacji z ginekologiem inne, wygodniejsze metody antykoncepcji nie wymagające codziennego zażywania tabletek, jeśli tego pomyłki mogłyby pojawiać się częściej.
Należy rozważyć stosowania innej metody antykoncepcji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi