Pominięcie i zdublowanie tabletki antykoncepcyjnej. Czy jest ryzyko ciąży?

W skrócie mogę opisać moją sytuację. Stosuję antykoncepcję w formie tabletek. W środę odbyłam stosunek ze swoim partnerem bez prezerwatywy. W piątek okazało się, że w czwartek zamiast różowej tabletki wzięłam białą - placebo. Zauważając swój błąd w piątek wzięłam zaległą w czwartek + piątkową (biorę je regularnie, więc minęło 24 godziny). Została mi jeszcze jedna z tabletek różowych, od niedzieli miałam zacząć brać tabletki placebo. Czy dobrze zrobiłam biorąc dwie tabletki jednego dnia? Czy jest ryzyko, że zajdę w ciążę?
W tym przypadku ryzyko niechcianej ciąży jest niewielkie. Warto jednak rozważyć po konsultacji z ginekologiem inne, wygodniejsze metody antykoncepcji nie wymagające codziennego zażywania tabletek, jeśli tego pomyłki mogłyby pojawiać się częściej.
Należy rozważyć stosowania innej metody antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi