Pomiar tętna z opaski wskazuje na przedział 40-55 - czy jest się czym martwić?

Moja opaska, która mierzy tętno kilka razy w ciągu doby wskazuje mi dziwne wyniki tętna, tj. zakres 40-55, minutę po takim pomiarze wskazuję już normalne tętno 70-80. Nie towarzyszą temu kompletnie żadne objawy, widzę to na opasce, ale robię dalej te same rzeczy i nie czuję żadnej różnicy. Czy w przypadku braku objawów jest się czym martwić, jeśli opaska pokazuje takie liczby codziennie po 2-3 razy w ciągu dnia, czy raczej można to uznać za błąd pomiarowy opaski, która nie jest przecież specjalistycznym sprzętem medycznym?
U niektórych osób, szczególnie sportowców niskie wartości tętna spoczynkowego tzw. bradykardia mogą być normą. Niemniej, warto byłoby przeprowadzić dokładny wywiad i badanie w gabinecie, wraz z wykonaniem EKG.
Trudno opaskę uznać za wyznacznik zdrowia lub choroby, trzeba zebrać wywiad medyczny i podjąć odpowiednie kroki.
Jest to z pewnością błąd pomiaru, nie ma się czym niepokoić.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi