Pomiar tętna z opaski wskazuje na przedział 40-55 - czy jest się czym martwić?

Moja opaska, która mierzy tętno kilka razy w ciągu doby wskazuje mi dziwne wyniki tętna, tj. zakres 40-55, minutę po takim pomiarze wskazuję już normalne tętno 70-80. Nie towarzyszą temu kompletnie żadne objawy, widzę to na opasce, ale robię dalej te same rzeczy i nie czuję żadnej różnicy. Czy w przypadku braku objawów jest się czym martwić, jeśli opaska pokazuje takie liczby codziennie po 2-3 razy w ciągu dnia, czy raczej można to uznać za błąd pomiarowy opaski, która nie jest przecież specjalistycznym sprzętem medycznym?
U niektórych osób, szczególnie sportowców niskie wartości tętna spoczynkowego tzw. bradykardia mogą być normą. Niemniej, warto byłoby przeprowadzić dokładny wywiad i badanie w gabinecie, wraz z wykonaniem EKG.
Trudno opaskę uznać za wyznacznik zdrowia lub choroby, trzeba zebrać wywiad medyczny i podjąć odpowiednie kroki.
Jest to z pewnością błąd pomiaru, nie ma się czym niepokoić.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5169
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi