Podwyższone limfocyty podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Mam 25lat. W badaniu morfologii krwi wyszło, że LYMPH# mam podwyższone aż o 1. Od ponad 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Jakie dodatkowe badania wykonać, aby dowiedzieć się jaka jest przyczyna podwyższonego wyniku?
W rozmazie krwi obwodowej nie mają znaczenia wartości absolutne tylko procent danych komórek w stosunku do całej leukocytozy. Proszę się nie sugerować wartością LYMPH# tylko LYMPH%
Należałoby ocenić całą morfologię krwi aby móc powiedzieć coś więcej.
Celem dokładnej interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko jednego wybiórczo wskazanego.
do postawienia diagnozy, konieczny jest cały obraz morfologii.
potzebne są dodatkowe badania
Nie powinno to mieć bezpośredniego związku z terapią antykoncepcyjną, ale proszę omówić całość badania morfologii krwi z lekarzem. Pojedynczy parametr morfologii jest niewystarczający do jej właściwej interpretacji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1117
Pytań zadanych
przez pacjentów
4047
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

59
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi