Podwyższone limfocyty podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Mam 25lat. W badaniu morfologii krwi wyszło, że LYMPH# mam podwyższone aż o 1. Od ponad 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Jakie dodatkowe badania wykonać, aby dowiedzieć się jaka jest przyczyna podwyższonego wyniku?
W rozmazie krwi obwodowej nie mają znaczenia wartości absolutne tylko procent danych komórek w stosunku do całej leukocytozy. Proszę się nie sugerować wartością LYMPH# tylko LYMPH%
Należałoby ocenić całą morfologię krwi aby móc powiedzieć coś więcej.
Celem dokładnej interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko jednego wybiórczo wskazanego.
do postawienia diagnozy, konieczny jest cały obraz morfologii.
potzebne są dodatkowe badania
Nie powinno to mieć bezpośredniego związku z terapią antykoncepcyjną, ale proszę omówić całość badania morfologii krwi z lekarzem. Pojedynczy parametr morfologii jest niewystarczający do jej właściwej interpretacji.
Należy ocenić całą morfologię.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi