Po jakim czasie od stosunku mogę się zbadać na HPV?

Uprawiałem seks oralny z przypadkową kobietą. Ona pieściła mnie. Ja jej nie. Przez cały czas stosunku miałem założoną prezerwatywę. Jako, że wszystko odbywało się na imprezie, czuję stres z tego powodu, boję się o zdrowie. Czytałem, że wirusem HIV nie mogłem się zarazić, jako że ślina nie przenosi tego wirusa (marginalne zagrożenie związane z ranami w ustach, na członku itd.). Jak sytuacja wygląda z HPV? Wiem, że prezerwatywa chroni tutaj w około 70%, ale czy ta statystyka dotyczy strony biernej (pieszczonej) czy aktywnej (pieszczącej)? Jakie jest ryzyko zakażenia, kiedy to ja byłem pieszczony? Wiem, że test na HIV wymaga odczekania 3 miesięcy od stosunku - kiedy mogę zrobić najwcześniej test na HPV? Jakie inne badania (i w jakim terminie) mogę wykonać, aby w pełni zdiagnozować ewentualne ryzyko? Proszę o pomoc, okropnie się stresuję.
W laboratoriach diagnostycznych są gotowe pakiety badań dot. infekcji przenoszonych drogą płciową. Proszę zapoznać się ze szczegółami ofert.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi