Po jakim czasie od stosunku mogę się zbadać na HPV?

Uprawiałem seks oralny z przypadkową kobietą. Ona pieściła mnie. Ja jej nie. Przez cały czas stosunku miałem założoną prezerwatywę. Jako, że wszystko odbywało się na imprezie, czuję stres z tego powodu, boję się o zdrowie. Czytałem, że wirusem HIV nie mogłem się zarazić, jako że ślina nie przenosi tego wirusa (marginalne zagrożenie związane z ranami w ustach, na członku itd.). Jak sytuacja wygląda z HPV? Wiem, że prezerwatywa chroni tutaj w około 70%, ale czy ta statystyka dotyczy strony biernej (pieszczonej) czy aktywnej (pieszczącej)? Jakie jest ryzyko zakażenia, kiedy to ja byłem pieszczony? Wiem, że test na HIV wymaga odczekania 3 miesięcy od stosunku - kiedy mogę zrobić najwcześniej test na HPV? Jakie inne badania (i w jakim terminie) mogę wykonać, aby w pełni zdiagnozować ewentualne ryzyko? Proszę o pomoc, okropnie się stresuję.
W laboratoriach diagnostycznych są gotowe pakiety badań dot. infekcji przenoszonych drogą płciową. Proszę zapoznać się ze szczegółami ofert.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi