Planuję zacząć terapię i szukam terapeuty.

Planuję zacząć terapię i szukam terapeuty przez internet- tak bym nie musiał stawiać się osobiście na wizyty. Nie dlatego, że nie chcę ale dlatego, że mój czas oraz sytuacja niezbyt na to pozwala. Czy terapie online odnoszą sukces ?
Generalnie jest to trudniejsza dla pacjenta i dla terapeuty metoda pracy. Nakłada więcej wymagań z obu stron, zwłaszcza pacjenta i może utrudnić zrozumienie problemów pacjenta. Kontakt bezpośredni jest znaczenie lepszy. Nawet kontakt łączony - jedna wizyta w miesiącu w gabinecie, reszta on-line jest lepszym rozwiązaniem.
Decydując się na terapię on-line proszę szczególnie zadbać o to, aby: 1) wybrać stałe, komfortowe miejsce, w którym będzie Pan nawiązywał kontakt z terapeutą, 2) zminimalizować potencjalne czynniki rozpraszające uwagę, zadbać o intymność np. zamykając pomieszczenie. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby do spotkania z terapeutą przygotować się od strony technicznej, a więc należy zaopatrzyć się w dobrej jakości mikrofon i kamerę internetową - najlepiej wysokiej rozdzielczości - tego samego należy oczekiwać od terapeuty. W ten sposób można stworzyć warunki w najwyższym stopniu odzwierciedlające spotkanie w rzeczywistości.
Przy zaangażowaniu obu stron taka terapia oczywiście ma sens.
Jest to kwestia indywidualna - wielu pacjentów jest zadowolonych z takiej formy terapii. Proszę zamówić jedną wizytę i przekona się Pan czy taka forma Panu odpowiada.
W obecnej sytuacji epidemiologicznej to naczęściej wybierana forma kontakt z terapeutą. Pacjenci sobie chwalą
W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to najbezpieczniejsza dla pacjenta metoda terapii, oczywiście wszystko zależy od czynników indywidulanych. Warto jednak spróbować.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi