Planuję zacząć terapię i szukam terapeuty.

Planuję zacząć terapię i szukam terapeuty przez internet- tak bym nie musiał stawiać się osobiście na wizyty. Nie dlatego, że nie chcę ale dlatego, że mój czas oraz sytuacja niezbyt na to pozwala. Czy terapie online odnoszą sukces ?

Generalnie jest to trudniejsza dla pacjenta i dla terapeuty metoda pracy. Nakłada więcej wymagań z obu stron, zwłaszcza pacjenta i może utrudnić zrozumienie problemów pacjenta. Kontakt bezpośredni jest znaczenie lepszy. Nawet kontakt łączony - jedna wizyta w miesiącu w gabinecie, reszta on-line jest lepszym rozwiązaniem.
Decydując się na terapię on-line proszę szczególnie zadbać o to, aby: 1) wybrać stałe, komfortowe miejsce, w którym będzie Pan nawiązywał kontakt z terapeutą, 2) zminimalizować potencjalne czynniki rozpraszające uwagę, zadbać o intymność np. zamykając pomieszczenie. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby do spotkania z terapeutą przygotować się od strony technicznej, a więc należy zaopatrzyć się w dobrej jakości mikrofon i kamerę internetową - najlepiej wysokiej rozdzielczości - tego samego należy oczekiwać od terapeuty. W ten sposób można stworzyć warunki w najwyższym stopniu odzwierciedlające spotkanie w rzeczywistości.
Przy zaangażowaniu obu stron taka terapia oczywiście ma sens.
Jest to kwestia indywidualna - wielu pacjentów jest zadowolonych z takiej formy terapii. Proszę zamówić jedną wizytę i przekona się Pan czy taka forma Panu odpowiada.
W obecnej sytuacji epidemiologicznej to naczęściej wybierana forma kontakt z terapeutą. Pacjenci sobie chwalą
W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to najbezpieczniejsza dla pacjenta metoda terapii, oczywiście wszystko zależy od czynników indywidulanych. Warto jednak spróbować.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi