Plamienie w połowie pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30. Dwa dni temu skończyłam pierwsze 21 dni, ale od 11 dni występuje plamienie, dodatkowo dziś zaczął boleć mnie brzuch jakbym miała okres. Tabletki zaczęłam brać drugiego dnia miesiączki. Czy jest to normalnie czy mam powód do niepokoju?
należy wykonac badanie usg ginekologiczne
może to byc objawem zabrzen pracy jajników
Rozpoczynając antykoncepcję hormonalną pierwszą tabletkę powinna Pani przyjąć w pierwszym dniu krwawienia. W pierwszych cyklach stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą występować plamienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi