Osłabienie po przejściu COVID-19

Znalazłam się w sytuacji, w której jestem zupełnie bezsilna. 22 października otrzymałam pozytywny wynik na covid-19. Wystąpiły u mnie właściwie wszystkie objawy jakie występują w tym schorzeniu. Na chwilę obecną czyli dwa tygodnie po kwarantannie nie mam już gorączki, ale nadal utrzymują się kaszel, katar, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Odczuwam duże osłabienie. Moja temperatura ciała waha się w granicach od 34.5 do 35.5. Każdy najmniejszy wysiłek sprawia mi ogóle osłabienie i zwroty głowy. Wymienione objawy słabną na dwa-trzy dni i znów są. Nie wiem co mam robić, jak postępować żeby wrócić do zdrowia i normalności. Bardzo proszę o pomoc i poradę.
Opisane przez Panią objawy wskazują na wystąpienie tzw. zespołu pocovidowego. Niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka układu oddechowego i serca, a razie potrzeby przepisanie odpowiednich leków na receptę. Leczeniem tego zespołu zajmują się pulmonolodzy i kardiolodzy.
Należy pogłębić diagnostykę. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym.
Przedłużająca się infekcja czy powikłania po infekcji bezwzględnie wymagają osobistej konsultacji lekarskiej i najprawdopodobniej poszerzenia diagnostyki. W pierwszej kolejności należy udać się do swojego lekarza rodzinnego.
Proszę się zgłosić do swojego lekarza POZ
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi