Osłabienie po przejściu COVID-19

Znalazłam się w sytuacji, w której jestem zupełnie bezsilna. 22 października otrzymałam pozytywny wynik na covid-19. Wystąpiły u mnie właściwie wszystkie objawy jakie występują w tym schorzeniu. Na chwilę obecną czyli dwa tygodnie po kwarantannie nie mam już gorączki, ale nadal utrzymują się kaszel, katar, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Odczuwam duże osłabienie. Moja temperatura ciała waha się w granicach od 34.5 do 35.5. Każdy najmniejszy wysiłek sprawia mi ogóle osłabienie i zwroty głowy. Wymienione objawy słabną na dwa-trzy dni i znów są. Nie wiem co mam robić, jak postępować żeby wrócić do zdrowia i normalności. Bardzo proszę o pomoc i poradę.
Opisane przez Panią objawy wskazują na wystąpienie tzw. zespołu pocovidowego. Niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka układu oddechowego i serca, a razie potrzeby przepisanie odpowiednich leków na receptę. Leczeniem tego zespołu zajmują się pulmonolodzy i kardiolodzy.
Należy pogłębić diagnostykę. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym.
Przedłużająca się infekcja czy powikłania po infekcji bezwzględnie wymagają osobistej konsultacji lekarskiej i najprawdopodobniej poszerzenia diagnostyki. W pierwszej kolejności należy udać się do swojego lekarza rodzinnego.
Proszę się zgłosić do swojego lekarza POZ

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi