Od roku chyba mam menopauze

Witam serdecznie. Mam 45 lat. Od roku chyba menopauzę, ostatni wymuszony okres przez tabletki hormonalne ponad 3 miesiące temu. Bardzo chciałabym jeszcze zajść w ciążę. Czy jest jakaś terapia? Czy mam jeszcze szanse na ciąże?
Dzień dobry,
Szanse na zajście w ciążę i bezpieczne jej donoszenie oraz urodzenie zdrowego dziecka znacznie się zmniejszają z każdym rokiem życia. Proszę w pierwszej kolejności odwiedzić lekarza ginekologa, który zajmuje się leczeniem zaburzeń płodności i byłby w stanie poprowadzić Pani diagnostykę i ewentualne leczenie.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Jest to bardzo trudne pytanie, w związku z Pani stanem konieczna będzie na pewno poszerzona diagnostyka. Radzę zacząć starania o dziecko od wizyty u ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi