Od roku chyba mam menopauze

Witam serdecznie. Mam 45 lat. Od roku chyba menopauzę, ostatni wymuszony okres przez tabletki hormonalne ponad 3 miesiące temu. Bardzo chciałabym jeszcze zajść w ciążę. Czy jest jakaś terapia? Czy mam jeszcze szanse na ciąże?
Dzień dobry,
Szanse na zajście w ciążę i bezpieczne jej donoszenie oraz urodzenie zdrowego dziecka znacznie się zmniejszają z każdym rokiem życia. Proszę w pierwszej kolejności odwiedzić lekarza ginekologa, który zajmuje się leczeniem zaburzeń płodności i byłby w stanie poprowadzić Pani diagnostykę i ewentualne leczenie.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Jest to bardzo trudne pytanie, w związku z Pani stanem konieczna będzie na pewno poszerzona diagnostyka. Radzę zacząć starania o dziecko od wizyty u ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi