Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać.

Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać, nie raz tak bardzo że nie potrafię powiedzieć prostego zdania a nawet słowa. Gdy próbuje wypowiedzieć słowo po raz kolejny i się nie udaje to nerwy się nasilają i jąkanie nie ustępuje. Czym więcej tym gorzej. Niestety, kilka tygodni temu dodatkowo doszły problemy z oddychaniem a na końcu małe omdlenia. Jak temu zapobiec ?
Należy wziąć pod uwagę w trakcie konsultacji w jakiej sytuacji te objawy sprawiają Pani trudności w prawidłowym funkcjonowaniu. Jeśli związane są np. z ważną rozmowa bizesowa to może być to tzw. "lęk sceniczny". Oprócz niektórych leków, które można zastosować w spodziewanej sytuacji stresowej skuteczna jest też terapia behawioralna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
183
Pytań zadanych
przez pacjentów
85
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
20
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi