Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać.

Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać, nie raz tak bardzo że nie potrafię powiedzieć prostego zdania a nawet słowa. Gdy próbuje wypowiedzieć słowo po raz kolejny i się nie udaje to nerwy się nasilają i jąkanie nie ustępuje. Czym więcej tym gorzej. Niestety, kilka tygodni temu dodatkowo doszły problemy z oddychaniem a na końcu małe omdlenia. Jak temu zapobiec ?
Należy wziąć pod uwagę w trakcie konsultacji w jakiej sytuacji te objawy sprawiają Pani trudności w prawidłowym funkcjonowaniu. Jeśli związane są np. z ważną rozmowa bizesowa to może być to tzw. "lęk sceniczny". Oprócz niektórych leków, które można zastosować w spodziewanej sytuacji stresowej skuteczna jest też terapia behawioralna.
Proszę skonsultować się z psychiatrą, być może będzie potrzebna psychoterapia.
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.
To co zostało opisane przypomina napad lęku, konieczna jest konsultacja psychiatryczna i włączenie odpowiedniego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi