Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać.

Od paru lat gdy bardzo się denerwuję to trzęsą mi się ręce i zaczynam się jąkać, nie raz tak bardzo że nie potrafię powiedzieć prostego zdania a nawet słowa. Gdy próbuje wypowiedzieć słowo po raz kolejny i się nie udaje to nerwy się nasilają i jąkanie nie ustępuje. Czym więcej tym gorzej. Niestety, kilka tygodni temu dodatkowo doszły problemy z oddychaniem a na końcu małe omdlenia. Jak temu zapobiec ?
Należy wziąć pod uwagę w trakcie konsultacji w jakiej sytuacji te objawy sprawiają Pani trudności w prawidłowym funkcjonowaniu. Jeśli związane są np. z ważną rozmowa bizesowa to może być to tzw. "lęk sceniczny". Oprócz niektórych leków, które można zastosować w spodziewanej sytuacji stresowej skuteczna jest też terapia behawioralna.
Proszę skonsultować się z psychiatrą, być może będzie potrzebna psychoterapia.
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.
To co zostało opisane przypomina napad lęku, konieczna jest konsultacja psychiatryczna i włączenie odpowiedniego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi