Nieregularna miesiączka i wzrost wagi

Mam ciągły problem z miesiaczką. Ciągle albo jest regularnie co miesiąc, albo co dwa czy trzy miesiące. Czasami boje się, że moze to ciąża, ale okazuje się, że nie. Waga ciągle idzie w górę. Co moze być powodem?

Zaburzenia hormonalne.Prosze zgłosić się do ginekologa.
Warto rozpocząć diagnostykę od oznaczenia poziomu TSH we krwi.
Wymaga Pani konsultacji endokrynologa celem ustalenia przycznyny zgłaszanych dolegliwości
Zalecana konsultacja u ginekologa/ endokrynologa.
Należy zgłosić się do ginekologa.
wymagalne jest wykonanie badania usg ginekologicznego i poszerzenie diagnostyki hormonalnej
należy wykonać badania hormonalne i poszerzyc diagnostykę - usg ginekologiczne
Proszę umówić wizytę u ginekologa, który wyokona badanie usg jajników i macicy oraz zleci Pani dalszą diagnostykę hormonalną. Przyczyn zaburzeń miesiączkowania może być wiele, nie wszystkie są ginekologiczne stąd istotna byłaby kompleksowa diagnostyka.
Należy skonsultować się z ginekologiem

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi