Nieregularna miesiączka. Co może być przyczyną?

Dostałam miesiączkę w 22 dniu cyklu, w zeszłym miesiącu w 16 dniu cyklu, a 2 miesiące temu w 35 dniu cyklu. Widać zdecydowana nieregularność, która jest uciążliwa. Wcześniej robiłam badanie poziom hormonów tarczycy, raz wyszły zaniżone, drugi raz normalnie. Czy to może być przypuszczenie o dysfunkcje tarczycy, niedoczynność? Czy powinnam zrobić ponowne badanie poziomu hormonów z krwi, czy to może być za wysoka prolaktyna? Niskie TSH, torbiele na jajnikach były stwierdzone wcześniej. Stosowałam antykoncepcje Jasmin przez 2 lata po odstawieniu zaczęłam mieć krótkie okresy 24-25dni lub 35 dni. Bardzo proszę o wskazówki i poradę.
Dzień dobry,
Wszystkie wspomniane przez Panią przyczyny mogą skutkować nieregularnymi miesiączkami. Proszę umówić wizytę ginekologiczną podczas której lekarz zbierze dokładny wywiad i zaleci dalszą diagnostykę. Proszę wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.
Należy pogłębić diagnostykę i umówić sie do ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi