Niepokojące zachowanie dziecka - niezdecydowanie

Mam pytanie o moją córkę wiek 2 lata i 9 miesięcy. Kilka razy dziennie zdarza się, że dziecko pytane na przykład czy chce jogurt odpowiada "a nie, a chcę, a nie, a chcę", zaczyna się denerwować i czasami prowadzi to do płaczu. Ogólnie poza tymi zdarzeniami dziecko rozwija się prawidłowo, jest żywe i uśmiechnięte, bardzo dużo już mówi i potrafi komunikować swoje potrzeby. W okresie do 2 lat bardzo dużo płakało, często nie wiadomo dlaczego, był też silny bunt dwulatka i histeria. Sytuacja się obecnie uspokoiła, niepokoją mnie jednak takie zachowania, często występują one w momencie zmęczenia lub niewyspania bądź podczas zmiany opiekuna (dzieckiem podczas mojej pracy zajmuje się babcia). Z czego takie zachowania mogą wynikać?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi