Niepokojące zachowanie dziecka - niezdecydowanie

Mam pytanie o moją córkę wiek 2 lata i 9 miesięcy. Kilka razy dziennie zdarza się, że dziecko pytane na przykład czy chce jogurt odpowiada "a nie, a chcę, a nie, a chcę", zaczyna się denerwować i czasami prowadzi to do płaczu. Ogólnie poza tymi zdarzeniami dziecko rozwija się prawidłowo, jest żywe i uśmiechnięte, bardzo dużo już mówi i potrafi komunikować swoje potrzeby. W okresie do 2 lat bardzo dużo płakało, często nie wiadomo dlaczego, był też silny bunt dwulatka i histeria. Sytuacja się obecnie uspokoiła, niepokoją mnie jednak takie zachowania, często występują one w momencie zmęczenia lub niewyspania bądź podczas zmiany opiekuna (dzieckiem podczas mojej pracy zajmuje się babcia). Z czego takie zachowania mogą wynikać?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi