Niepokojące wyniki krzywej cukrowej

Witam, miałam robioną krzywą cukrową i po 2h od podania glukozy miałam 65mg/dl. Nie pobrano mi krwi na czczo. Pani doktor mówi, że nie ma czym sie martwić i cukier w normie, ale czy aby na pewno? Następnie miałam zrobioną ją drugi raz innego dnia i po 2h od podania glukozy miałam 72. Czy mój cukier jest ok?

Wyniki po dwóch godzinach są prawidłowe. Natomiast należy ocenić poziom glukozy na czczo oraz 1 h po podaniu glukozy
Ocena tak zwanej krzywej cukrowej wymaga znajomości wyników pozostałych pomiarów oraz szerszych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia i ewentualnych wskazań do wykonania badania. Podane wyniki mieszczą się w granicach normy, ale wynik wymaga całościowego omówienia z lekarzem.
Warto, żeby krzywą cukrową ocenił lekarz, zlecający badanie - bowiem on najlepiej wie, z jakich wskazań było ono wykonane i ma możliwość oceny w kontekście całości obrazu klinicznego.
Należałoby zweryfikować czy badanie zostało wykonane prawidłowo. Zapraszam na konsultacje w celu uzupełnienia wywiadu - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Opolu Lekarz rodzinny w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi