Niepokojące wyniki krwi u córki - co robić?

Witam. Córka, gdy była mała miała b.dużo płytek krwi, prawie milion. Hematolog kazał powtarzać badania, stopniowo płytki spadały. Zatrzymały się na mniej niż 500 i zaprzestaliśmy wizyt. Po roku zrobiliśmy badania kontrolne, wszystko w normie oprócz płytek ponad 500. W marcu płytki ponad 600 plus kilka odchyleń, córka wtedy miała przez długi czas katar, pediatra stwierdził, że to przez infekcje. Znowu się stresuje, chcieliśmy zrobić badania, ale córka miała infekcje 2 tyg temu, nadal ma katar, czekać nadal, aż katar ustanie czy zrobić morfologię? Dziękuję

Łącznie z morfologią można oznaczyć OB i CRP w kontekście infekcji/kataru. Na pewno wymagana jest kontrola morfologii i ew. powrót do konsultacji hematologicznej.
Proszę skonsultować się z hematologiem, który prowadził leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Krakowie Pediatra w Gliwicach Pediatra w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi