Niepokój, przygnębienie, senność, problemy żołądkowe - co może dawać takie objawy?

Mam 25 lat, mężczyzna, 85kg, metr dziewięćdziesiąt. Kilka miesięcy temu zacząłem źle się czuć: niepokój, stres, suchość w ustach, przygnębienie, smutek, senność, słabość. Po dużym stresie w pracy pojawił się ból w klatce piersiowej po lewej stronie i uczucie jakby ta strona "miała zakwasy, jakby była zmęczona", lekarz powiedział, że mogło to być od stresu, a drugi, że to kręgosłup. W badaniach wyszła dyskopatia C5 i C6. Pierwszy tydzień ból był dość silny, potem pojawiał się jeszcze przez ponad miesiąc i ustal. Następnie zaczęły się problemy żołądkowe, uczucie pełności, ruchy płynów, bekanie, pierdzenie. Gdy bardzo się najadłem czułem się jakbym miał zemdleć. Gdy dużo zjadłem pojawił się ból z lewej strony poniżej żeber, a miesiąc później w tym samym miejscu z prawej po bardzo szybkim i obfitym posiłku. Miewam też nudności i swędzenie skóry. Dodam, że bardzo dużo jadłem, również słodyczy. Robiłem badania i wyszło, że cukier: 110 i 6,1 czyli nieznacznie podwyższony. Czy to może być cukrzyca? A może coś innego? Co powinienem zrobić?
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, objawy o których Pan pisze nie mogą być spowodowane wyłącznie dyskopatią szyjną.
Zalecana konsultacja gastrologiczna i diabetologiczna.
Niezbilansowana i źle dobrana pod jednostki chorobowe dieta może powodować powyższe objawy ze strony przewodu pokarmowego. Oczywiście powinien Pan również skonsultować swój stan z gastrologiem oraz diabetologiem. Niemniej o dietę warto zadbać już teraz - zastąpić cukier, słodzikiem, np. erytrytolem, który nie dostarcza żadnych kalorii, nie podnosi cukru we krwi, jest przebadany i bezpieczny dla zdrowia. Starać się nie kupować słodyczy sklepowych (w których częstym gościem jest olej palmowy), ale upiec coś w domu z użyciem powyższego słodzika. Pamiętać, by każdy posiłek zawierał warzywa i owoce. Jeść 4-5 posiłków dziennie o tych samych porach i starać się nie podjadać. Powinien Pan wypijać 2,5L wody dziennie. Zrezygnować z tłustych i smażonych potraw na rzecz tych pieczonych, duszonych i gotowanych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1117
Pytań zadanych
przez pacjentów
4047
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

59
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi