Niepokój, przygnębienie, senność, problemy żołądkowe - co może dawać takie objawy?

Mam 25 lat, mężczyzna, 85kg, metr dziewięćdziesiąt. Kilka miesięcy temu zacząłem źle się czuć: niepokój, stres, suchość w ustach, przygnębienie, smutek, senność, słabość. Po dużym stresie w pracy pojawił się ból w klatce piersiowej po lewej stronie i uczucie jakby ta strona "miała zakwasy, jakby była zmęczona", lekarz powiedział, że mogło to być od stresu, a drugi, że to kręgosłup. W badaniach wyszła dyskopatia C5 i C6. Pierwszy tydzień ból był dość silny, potem pojawiał się jeszcze przez ponad miesiąc i ustal. Następnie zaczęły się problemy żołądkowe, uczucie pełności, ruchy płynów, bekanie, pierdzenie. Gdy bardzo się najadłem czułem się jakbym miał zemdleć. Gdy dużo zjadłem pojawił się ból z lewej strony poniżej żeber, a miesiąc później w tym samym miejscu z prawej po bardzo szybkim i obfitym posiłku. Miewam też nudności i swędzenie skóry. Dodam, że bardzo dużo jadłem, również słodyczy. Robiłem badania i wyszło, że cukier: 110 i 6,1 czyli nieznacznie podwyższony. Czy to może być cukrzyca? A może coś innego? Co powinienem zrobić?
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, objawy o których Pan pisze nie mogą być spowodowane wyłącznie dyskopatią szyjną.
Zalecana konsultacja gastrologiczna i diabetologiczna.
Niezbilansowana i źle dobrana pod jednostki chorobowe dieta może powodować powyższe objawy ze strony przewodu pokarmowego. Oczywiście powinien Pan również skonsultować swój stan z gastrologiem oraz diabetologiem. Niemniej o dietę warto zadbać już teraz - zastąpić cukier, słodzikiem, np. erytrytolem, który nie dostarcza żadnych kalorii, nie podnosi cukru we krwi, jest przebadany i bezpieczny dla zdrowia. Starać się nie kupować słodyczy sklepowych (w których częstym gościem jest olej palmowy), ale upiec coś w domu z użyciem powyższego słodzika. Pamiętać, by każdy posiłek zawierał warzywa i owoce. Jeść 4-5 posiłków dziennie o tych samych porach i starać się nie podjadać. Powinien Pan wypijać 2,5L wody dziennie. Zrezygnować z tłustych i smażonych potraw na rzecz tych pieczonych, duszonych i gotowanych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi