Nieplanowana ciąża - z kim się skonsultować?

Ciąża 2-4 tydzień, nie wiem dokładnie. Wiek i stan zdrowia nie pozwalają. Potrzebuję konsultacji jak załatwić sprawę. Nie chcę brać "jakichś" tabletek z netu...
potrzebna konsultacja ginekologiczna
Dzień dobry,
Aktualny stan prawny w Polsce dopuszcze przerwanie ciąży w określonych w ustawie przypadkach, w tym ze względu na stan zdrowia matki. Proszę umówić wizytę u ginekologa. Może być konieczne dostarczenie dokumentacji odnośnie Pani stanu zdrowia.
Według obowiązującego w Polsce stanu prawnego nie ma możliwości zakończenia ciąży "na życzenie". Wyjątkiem jest m.in. zagrożenie życia matki, wskazana wizyta u giekologa.
W Polsce aborcja na życzenie jest zabroniona. Wyjątek stanowi m.in. sytuacja, w której ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety ciężarnej. Proszę udać się na wizytę stacjonarną do ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi