Nie wracający na miejsce napletek u czterolatka - jak temu zaradzić?

Syn skończył 4 lata. Jego napletek nie naciąga się. Wcześniej było wszystko w porządku, skóra się naciągała normalnie. Czy to coś poważnego? Do jakiego lekarza trzeba się zgłosić?
Nie rozumiem co może znaczyć "nie naciąga się" czy chodzi o to, że napletek się nie odprowadza? Jeżeli tak to można poczekać do około 17 roku życia. Jeżeli nadal nie będzie się odprowadzał napletek, to wówczas lekarz rodzinny wypisze prawdopodobne preparaty na Rp. działające miejscowo.
Musi zobaczyć to chirurg dziecięcy. Proszę umówić się na taką wizytę z dzieckiem.
proszę udać się do chirurga dziecięcego.
Proszę udać się z dzieckiem do chirurga dziecięcego.
Zalecana wizyta u chirurga dziecięcego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi