Neoplazja śródnabłonkowa z infekcją HPV

Zdiagnozowano u mnie neoplazję śródnabłonkową niskiego stopnia (LSIL) związaną z infekcją HPV (CIN1). Lekarka zleciła tylko zastosowanie żelu Papilocare i ponowne badanie cytologiczne za 6 miesięcy. Czy powinnam zrobić dodatkowo kolposkopię? Również chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z moim partnerem. Stosuję antykoncepcję doustną, czy w tej sytuacji powinniśmy się wstrzymać ze współżyciem i czy partner powinien zrobić jakieś badania?
tak powinien zrobic dodatkowe badania
ta partner powinien zrobic badania z krwi i udac sie do urologa
tak
tak
Jeżeli Pani ma HPV to partner prawdopodobnie też (nie wiadomo kto kogo zaraził),
Tak, partner powinien wykonać badania.
Kolposkopia jest uzupełniającym badaniem, ale nie zawsze niezbędnym. Proszę wykonać kontrolne badanie cytologiczne według zaleceń. Proszę rozważyć wykonanie cytologii na podłożu płynny - cechuje się one wyższą czułością.
Partner powinien rozważyć konsultację urologiczną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi