Negatywny wynik testów ciążowych i spóźniający się okres. Czy bez beta hCG można wykluczyć ciążę?

Staram się o dziecko. Dziś mija 42 dzień cyklu, okres powinien wystąpić 04.01 według mojej aplikacji. Testy ciążowe dają wynik negatywny. Dziś u ginekologa zostało mi wykonane USG, jednak przed badaniem pani doktor powiedziała, że na pewno nie jest to ciąża skoro test ciążowy wychodzi negatywny. Został mi przepisany dydrogesteron. Mam brać dwa razy dziennie i do 5 dni powinno pojawić się krwawienie. Zwykle mam długie, ale regularne cykle tzn. 34-35 dni. Nigdy okres aż tyle mi się nie spóźnił. Lekarz nie zleciła badań beta hCG z krwi. Czy powinnam pójść do innego lekarza? Czy faktycznie jeśli test w 42 dni cyklu jest negatywny to szanse na ciążę nie istnieją? Czy owulacja nie może się przesunąć?
cykle może ulec wydłużeniu i owulacja moze sie przesunać , dla pewności nalezy zrobic bhcg

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi