Nawracające problemy z powiększonymi węzłami chłonnymi

Moim problemem jest występujący po jednej stronie szyi, w okolicach trójkąta potylicznego bolący, powiększony węzeł chłonny. Tak było przez około 2 miesiące, gdyż odsyłano mnie od lekarza do lekarza. Na początku brałam antybiotyk, który w rezultacie nic nie zmienił. Miałam wizytę u endokrynologa, który zrobił mi USG tarczycy, ale również nie znalazł nic konkretnego. Osobiście leczę Hashimoto. Następnie byłam na USG węzłów chłonnych - największy 17x6,5mm z widocznymi zatokami tłuszczowymi. Podano informację, że są one odczynowe (zapalne). Odesłano mnie również do stomatologa oraz by zrobić zdjęcie RTG panoramiczne zębów. Ze zdjęcia wywnioskowano, że wychodzą mi 8 i przekierowano bym poszukała chirurga stomatologicznego, jednak już nie miałam siły by do niego dotrzeć. Laryngolog przypisał Groprinosin, po którym mi przeszło całkiem, ale tylko chwilowo. Po około 2 tygodniach objawy powróciły, ale węzeł nie był już aż tak powiększony. Brałam znowu Groprinosin i przeszło. Niestety po 3 miesiącach znowu powiększył mi się węzeł, tyle że z drugiej strony, co mnie bardzo zdziwiło. W dodatku od wczoraj jak przełykam jedzenie mam odczucie, jakbym coś miała w gardle, ciężko to opisać, nie jest jednak bardzo uciążliwe. Nie wiem do kogo mogę się z tym udać, bo ostatnio straciłam mnóstwo czasu na bezsensownym chodzeniu od lekarza do lekarza, a jak widać problem wciąż powraca.
"przekierowano bym poszukała chirurga stomatologicznego, jednak już nie miałam siły by do niego dotrzeć." Proszę znaleźć siły a problem minie.
prosze zglosic si eod chirurga stomatologa
Zalecana wizyta u chirurga stomatologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi