Nawracające problemy z oddychaniem, jakby coś stanęło w gardle - co to może być?

Od dłuższego czasu mam taki problem, że gdy na przykład nawdycham się chłodniejszego powietrza albo nawet bez powodu ni stąd ni zowąd zaczynam się krztusić i to tak poważnie, że nie jestem w stanie wziąć oddechu jakby mi coś w gardle stało. Zdarzyło się, że prawie straciłam przez to przytomność i boje się, że kiedyś naprawdę nie złapię oddechu, trwa to czasami nawet parę minut i jestem w stanie złapać tylko pół-oddechy. Nie jest to raczej związane z płucami, bo czuje to w gardle. Rozważałam przerośnięte migdałki, jednak mój lekarz nie chce nawet zajrzeć ze względu na covid, a po za tym mieszkam w UK i szczerze mówiąc lekarz bez pomocy internetu nie jest nawet w stanie postawić najprostszej diagnozy. Przepisał mi Amoxicilan , Omeprazol i jeszcze jakieś krople do nosa z neosterydami, bo twierdzi że może mam zatoki chore i dusze się ze względu na flegmę, której nie mam, bo nawet nie mam kataru. Leki te biorę już od miesiąca prawie i nie pomagają, a boję się brać dłużej antybiotyk, bo może mi zaszkodzić, ale on twierdzi że trzeba brać dłużej żeby podziałało. Od paru dni mam bóle żołądka i czuje duszności w klatce, myślę że to efekt uboczny omeprazolu. Proszę o szczera opinie, bardzo chętnie wykupie konsultacje jeżeli jest jakaś szansa na znalezienie przyczyny i pomoc.
należy usystematyzować wywiad rozpoznać czynniki etiologiczne, rodzinne, wskazany lekarz rodzinny

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi