Nagłe odstawienie leku przeciwdepresyjnego, a skutki po ponownym rozpoczęciu leczenia.

Czy nagłe odstawienie leku przeciwdepresyjnego skutkuje tym, że gdy zacznie się go znowu przyjmować, to tak jakbyśmy cofali się do początku farmakoterapii? Tzn. pozytywne działanie leku sprzed odstawienia nie wróci od razu, tylko znowu po jakimś czasie?

Lek powinien być przyjmowany systematycznie, w dawkach według zaleceń lekarskich. Odstawianie leku powinno odbywać się również pod kontrolą lekarską-wg planu przygotowanego przez lekarza prowadzącego, ze stopniowym zmniejszaniem dawki leku. Nagłe odstawienie może wywołać tzw. zespół odstawienia, którego objawy ustępują zazwyczaj po ponownym włączeniu leku, ale może być zalecone włączanie leku ze stopniowym zwiększaniem jego dawki. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego w celu ustalenia właściwego leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi