Nadmierna potliwość na całym ciele, jak sobie z nią radzić?

Od kilku lat borykam się z nadmierną potliwością na całym ciele. Bez względu na temperaturę, ubiór i aktywność jestem praktycznie ciągle oblana potem. Problem dotyczy całego ciała bez wyjątków, od stóp do głów. Żadne tabletki ani blokery nie pomagały. Czy jest jakiś sposób na zwalczenie tej dolegliwości? Jedyne odpowiedzi jakie znajduję dotyczą nadpotliwości stóp i dłoni. Jeśli ma to znaczenie to leczę niedoczynność tarczycy, ale wszystkie wyniki badań zleconych przez endokrynologa są dobre. Opisana dolegliwość bardzo źle wpływa na jakość mojego życia, jest to krępujące i stresujące. Byłam również u dermatologa, ale skierował mnie z tym do endokrynologa. Czy istnieją jakiekolwiek metody na zwalczenie tego kłopotu na całym ciele a nie tylko w obrębie dłoni i stóp?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi