Mam przepuklinę lędźwiową od 10 lat.

Witam! Mam przepuklinę lędźwiową od 10 lat. 4 lata temu miałem zrobiony rezonans magnetyczny który dał Mi i lekarzowi do zrozumienia że powinniśmy zastanawiać się nad operacją. Od tamtego czasu kilka razy do roku dopada Mnie kilku -kilkunastodniowy ostry ból który łagodzą tylko najmocniejsze leki. Chciałbym dowiedzieć się jak jest oceniany zastrzyk nadtwardówkowy? Co w obecnej chwili może zaproponować Mi medycyna? Które kliniki w Polsce są najlepsze w tego typu schorzeniach? Pozdrawiam
Metody leczenia zależą przede wszystkim od stanu klinicznego. Bez zbadania oraz bez oceny aktualnego MR nie da się nic powiedzieć. Należy zgłosić się do ośrodka w swoim regionie który operuje kręgosłupy. Lekarz powie jakie są możliwość - jeżeli w jego pojęciu są lepsze płatne metody tto na pewno o nich wspomni.
Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania może udzielić Panu neurochirurg podczas konsultacji - po zebraniu szczegółowego wywiadu lekarskiego.
Konieczna konsultacja neurochirurgiczna stacjonarna celem postawienia pełnej diagnozy
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi