Mam problem z zasypianiem czasem śpię po 2 godziny

Mam problem z zasypianiem czasem śpię po 2 godziny. Jestem osobą która wszystkim się przejmuję jestem Bardzo nerwowa proszę o pomoc
W w/w przypadku zalecam konsultację z psychiatrą. Higiena snu to element naszego życia, o który powinny dbać nie tylko osoby doświadczające problemów ze snem, ale wszyscy ludzie. Sen nocny powinien trwać minimum 7 godzin. Bardzo ważnym elementem higieny snu jest zasypianie o równych godzinach każdego dnia. Należy unikać urządzeń emitujących światło niebieskie (telewizory, komputery, telefony komórkowe) przynajmniej na 3-4 godziny przed snem (ewentualnie można stosować tryby ochraniające oczy - np. "eye saver", "night mode"). Co więcej wskazane jest spożywanie z umiarem napojów pobudzających, które zawierają w swoim składzie kofeinę (kawa, herbata, yerba mate, napoje energetyczne) oraz nie przyjmowanie takich płynów w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wskazany jest również regularny wysiłek fizyczny o umiarkowanej intensywności (spacer, jogging, jazda rowerem, pływanie) - 5 dni w tygodniu przez minimum 30minut oraz unikanie intensywnych wysiłków fizycznych bezpośrednio przed snem.
Konieczna jest konsultacja psychiatryczna.
Sugeruję konsultację z lekarzem psychiatrą.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem psychiatra celem poszukania przyczyn bezsenności i doboru odpowiedniego leczenia
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem celem znalezienia przyczyny zaburzeń snu i na tej podstawie dobranie odpowiedniego leku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi