Mam problem z zasypianiem czasem śpię po 2 godziny

Mam problem z zasypianiem czasem śpię po 2 godziny. Jestem osobą która wszystkim się przejmuję jestem Bardzo nerwowa proszę o pomoc
W w/w przypadku zalecam konsultację z psychiatrą. Higiena snu to element naszego życia, o który powinny dbać nie tylko osoby doświadczające problemów ze snem, ale wszyscy ludzie. Sen nocny powinien trwać minimum 7 godzin. Bardzo ważnym elementem higieny snu jest zasypianie o równych godzinach każdego dnia. Należy unikać urządzeń emitujących światło niebieskie (telewizory, komputery, telefony komórkowe) przynajmniej na 3-4 godziny przed snem (ewentualnie można stosować tryby ochraniające oczy - np. "eye saver", "night mode"). Co więcej wskazane jest spożywanie z umiarem napojów pobudzających, które zawierają w swoim składzie kofeinę (kawa, herbata, yerba mate, napoje energetyczne) oraz nie przyjmowanie takich płynów w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wskazany jest również regularny wysiłek fizyczny o umiarkowanej intensywności (spacer, jogging, jazda rowerem, pływanie) - 5 dni w tygodniu przez minimum 30minut oraz unikanie intensywnych wysiłków fizycznych bezpośrednio przed snem.
Konieczna jest konsultacja psychiatryczna.
Sugeruję konsultację z lekarzem psychiatrą.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem psychiatra celem poszukania przyczyn bezsenności i doboru odpowiedniego leczenia
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem celem znalezienia przyczyny zaburzeń snu i na tej podstawie dobranie odpowiedniego leku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi