Mam czesto arytmie serca Chcialbym sie dowiedziec

Mam czesto arytmie serca Chcialbym sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc by poprawic ta chorobe domowym sposobem. posiadam domek z piekna dzialka ogrodowa na ktorej rosna rozne ziola. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz
Przede wszystkim należy zdiagnozować arytmię - sugeruję nie zwlekać z tym, bo niektóre z arytmii są groźne dla życia. Dopiero po postawieniu diagnozy można rozważyć metody leczenia.
Wskazana jest konsultacja z kardiologiem, ocena pracy serca przez lekarza, wykonanie odpowiednich badań m.in.: ekg, holter ekg, echokardiografia, dalsza diagnostyka i leczenie.
Przeciwwskazane jest natomiast spożywanie substancji, które działają arytmogennie, tj. m.in.: kofeiny (kawa, herbata, yerba mate, napoje energetyczne), alkoholu (piwo, wódka itd.). Spożywanie w/w substancji może wywoływać lub nasilać zaburzenia rytmu serca. Oczywiście, nie widzę przeciwwskazań do spędzania czasu na łonie natury, niemniej jednak prawdopodobieństwo, iż wyleczy to przyczynę Pana dolegliwości jest niestety niewielkie. Ponadto warto zadbać o zdrową, zróżnicowaną dietę - np. Śródziemnomorską oraz o regularną aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności - tą ostatnią zalecam podjąć dopiero po wizycie u kardiologa, gdyż nadmierny wysiłek fizyczny również może prowadzić do nasilenia się zaburzeń rytmu serca, które mogą objawiać się m.in. kołataniem serca. Proszę nie bagatelizować problemu zdrowotnego i zgłosić się do specjalisty.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
169
Pytań zadanych
przez pacjentów
83
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
19
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi