Lekko wyczuwalna otoczka wokół jąder - czy to powód do obaw?

Mój kolega zachorował na raka jądra. Obydwoje mamy 21 lat, więc ja profilaktycznie spróbowałem samemu wybadać jak wygląda to u mnie. Miękkość i wielkości taka sama, myślę ze prawidłowa. Lecz zastanawia mnie jedna rzecz, w między połową, a dolną częścią jąder (obu) mam wyczuwalną otoczkę (jakby pierścień wokół jądra, grubości nitki, nie jest twarda, po prostu czuć to pod palcami). Jednak nie jest to kształt typowy dla nowotworu, tym bardziej że jest to jak cieniutka żyłka i dookoła jądra na tej wysokości. Metodą dedukcji doszedłem do tego, iż może to po prostu dolna część najądrza i to jej zakończenia, które oddzielają najądrze od jądra. Termin do lekarza najwcześniej za 3 miesiące. Czy mam się czym martwić?
Jeśli ma Pan wątpliwości i stwierdzono zmianę u kolega, warto sprawidzić jadra przez badanie USG jader.
Najsensowniej byłoby wykonać USG jąder, wtedy będzie Pan pewny że wszystko jest w porządku.
Zalecana telekonsultacja urologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi