Lekko wyczuwalna otoczka wokół jąder - czy to powód do obaw?

Mój kolega zachorował na raka jądra. Obydwoje mamy 21 lat, więc ja profilaktycznie spróbowałem samemu wybadać jak wygląda to u mnie. Miękkość i wielkości taka sama, myślę ze prawidłowa. Lecz zastanawia mnie jedna rzecz, w między połową, a dolną częścią jąder (obu) mam wyczuwalną otoczkę (jakby pierścień wokół jądra, grubości nitki, nie jest twarda, po prostu czuć to pod palcami). Jednak nie jest to kształt typowy dla nowotworu, tym bardziej że jest to jak cieniutka żyłka i dookoła jądra na tej wysokości. Metodą dedukcji doszedłem do tego, iż może to po prostu dolna część najądrza i to jej zakończenia, które oddzielają najądrze od jądra. Termin do lekarza najwcześniej za 3 miesiące. Czy mam się czym martwić?
Jeśli ma Pan wątpliwości i stwierdzono zmianę u kolega, warto sprawidzić jadra przez badanie USG jader.
Najsensowniej byłoby wykonać USG jąder, wtedy będzie Pan pewny że wszystko jest w porządku.
Zalecana telekonsultacja urologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi