Krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne i pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, że dostałam krwawienia podczas ich brania. Sytuacja wygląda tak, że z samego rana w dzień gdy brałam ostatnią tabletkę żółtą (z hormonami) dostałam krwawienia. Było ono dosyć intensywne i towarzył mu spory ból brzucha, natomiast planowo okres powinnam dostać 4 dni później, przyjmując tabletkę białą (placebo). Stąd moje pytanie, czy w momencie ustania krwawienia powinnam zacząć brać nowe opakowanie tabletek czy czekać do planowego dnia rozpoczęcia tego opakowania? Nie wiem czym było spowodowane to wcześniejsze krwawienie, gdyż nie miałam żadnych dolegliwości żołądkowych i biorę je regularnie o stałej porze. Miałam ostatnio więcej stresu i przeszłam silne przeziębienie.

Najlepiej będzie skonsultować się z ginekologiem i omówić ewentualne ryzyko spadku skuteczności antykoncepcji, czy zastosowanie innego preparatu lub modyfikacja schematu przyjmowania aktualnie stosowanego. Pomocne może być również badanie ultrasonograficzne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi