Krwawienie w trakcie przyjmowania antykoncepcji - czy może wskazywać na ciążę?

Od ponad pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. 13 dnia brania tabletek wstąpiło u mnie plamienie, po czym zmieniło się w lekkie krwawienie. Ze względu na tryb życia oraz pracę od początku blistra brałam tabletkę 1-2 godziny wcześniej lub później od ustalonej godziny. Wiem, że mogło to przyczynić się do plamienia oraz osłabienia działa antykoncepcji. Czy jest mogłam zajść w ciążę? Wykonałam już 4 testy, są one negatywne, jednak zdaję sobie sprawę, że mogły zostać wykonane zbyt wcześnie.

Jaki preparat Pani stosuje? Odpowiedź na Pani pytania może zależeć od typu stosowanej antykoncepcji hormonalnej. Testy ciążowe wykonywane do tygodnia nie mają skuteczności diagnostycznej. Zwykłe testy ciążowe do badania moczu nawet do kilku tygodni mogą dawać wynik niemiarodajny.
Krwawienie w środku cyklu może mieć też inne przyczyny wymagające konsultacji ginekologicznej.
zależy jaką antykoncepcje Pani stosuje, zalecam wykonanie usg ginekologicznego

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi