Krwawienie w trakcie przyjmowania antykoncepcji - czy może wskazywać na ciążę?

Od ponad pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. 13 dnia brania tabletek wstąpiło u mnie plamienie, po czym zmieniło się w lekkie krwawienie. Ze względu na tryb życia oraz pracę od początku blistra brałam tabletkę 1-2 godziny wcześniej lub później od ustalonej godziny. Wiem, że mogło to przyczynić się do plamienia oraz osłabienia działa antykoncepcji. Czy jest mogłam zajść w ciążę? Wykonałam już 4 testy, są one negatywne, jednak zdaję sobie sprawę, że mogły zostać wykonane zbyt wcześnie.

Jaki preparat Pani stosuje? Odpowiedź na Pani pytania może zależeć od typu stosowanej antykoncepcji hormonalnej. Testy ciążowe wykonywane do tygodnia nie mają skuteczności diagnostycznej. Zwykłe testy ciążowe do badania moczu nawet do kilku tygodni mogą dawać wynik niemiarodajny.
Krwawienie w środku cyklu może mieć też inne przyczyny wymagające konsultacji ginekologicznej.
zależy jaką antykoncepcje Pani stosuje, zalecam wykonanie usg ginekologicznego
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi