Krwawienia podczas stosunków seksualnych - jak znaleźć przyczynę?

Mam 37 lat i od około roku borykam się z problemem, że podczas stosunków seksualnych z mężem czasami występują krwawienia. Stosunki są niezbyt agresywne, a krew jest zawsze świeża i w różnych ilościach, raz mniej raz więcej. Regularnie się badam i również z tego powodu zrobiłam badania. Cytologia wyszła za pierwszym razem II/III stan zapalny, zmiany odczynowe, po antybiotyku dopochwowym ponowna kontrola i cytologia gr. II, ale nadal stan zapalny, zalecona kontrola za 6 miesięcy po wcześniejszym posiewie. USG dopochwowe nic nie wykazało, jajniki i szyjka OK, brak polipów, mięśniaków i zmian, które by odpowiadały za te krwawienia. Jakie badania można jeszcze zrobić aby wykazać przyczynę i wyleczyć te krwawienia?
Czy były wykonywane tak podstawowe badania jak: morfologia, układ krzepnięcia, próby wątrobowe?
Niezbędna jest dokładna diagnostyka ginekologiczna - być może z badaniem kolposkopowym. Przyczyna może mieć także podłoże hormonalne, a być może faktycznie z przewlekłym stanem zapalnym.
prosze zgłosic sie na badanie ginekologiczne stacjonarnie - nalezy wykonac badanie ginekologiczne i usg aby odpowiedziec na pani pytanie
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi