Krwawienia podczas stosunków seksualnych - jak znaleźć przyczynę?

Mam 37 lat i od około roku borykam się z problemem, że podczas stosunków seksualnych z mężem czasami występują krwawienia. Stosunki są niezbyt agresywne, a krew jest zawsze świeża i w różnych ilościach, raz mniej raz więcej. Regularnie się badam i również z tego powodu zrobiłam badania. Cytologia wyszła za pierwszym razem II/III stan zapalny, zmiany odczynowe, po antybiotyku dopochwowym ponowna kontrola i cytologia gr. II, ale nadal stan zapalny, zalecona kontrola za 6 miesięcy po wcześniejszym posiewie. USG dopochwowe nic nie wykazało, jajniki i szyjka OK, brak polipów, mięśniaków i zmian, które by odpowiadały za te krwawienia. Jakie badania można jeszcze zrobić aby wykazać przyczynę i wyleczyć te krwawienia?
Czy były wykonywane tak podstawowe badania jak: morfologia, układ krzepnięcia, próby wątrobowe?
Niezbędna jest dokładna diagnostyka ginekologiczna - być może z badaniem kolposkopowym. Przyczyna może mieć także podłoże hormonalne, a być może faktycznie z przewlekłym stanem zapalnym.
prosze zgłosic sie na badanie ginekologiczne stacjonarnie - nalezy wykonac badanie ginekologiczne i usg aby odpowiedziec na pani pytanie
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi