Koronowirus w ciele człowieka.

Dzień dobry, czy jest to prawda, że w ciele mamy wiele koronawirusów? Dlaczego jedne osoby przechodzą COVID-19 bezobjawowo (a przecież jak się choruje, to organizm musi jakoś obronnie reagować np. gorączką).,a inne nie?
Jest wiele rodzajów koronawirusa, większość przeziębień spowodowana jest właśnie przez te rodzaje wirusa. Przebieg covid na pewno zależy od odporności organizmu na co wpływ ma wiek, stan zdrowia, choroby współistniejące, otyłość i wiele innych. Dodatkowo są różne szczepy wirusa , prawdopodobnie dawka wirusa którą się infekujemy również ma wpływ na przebieg choroby.
Istnieje wiele różnych szczepów koronawirusa. Reakcja organizmu na wirusa SARS-CoV-2 zależy od wielu czynników (wieku, płci, chorób współistniejących etc.).

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi