Koronowirus w ciele człowieka.

Dzień dobry, czy jest to prawda, że w ciele mamy wiele koronawirusów? Dlaczego jedne osoby przechodzą COVID-19 bezobjawowo (a przecież jak się choruje, to organizm musi jakoś obronnie reagować np. gorączką).,a inne nie?
Jest wiele rodzajów koronawirusa, większość przeziębień spowodowana jest właśnie przez te rodzaje wirusa. Przebieg covid na pewno zależy od odporności organizmu na co wpływ ma wiek, stan zdrowia, choroby współistniejące, otyłość i wiele innych. Dodatkowo są różne szczepy wirusa , prawdopodobnie dawka wirusa którą się infekujemy również ma wpływ na przebieg choroby.
Istnieje wiele różnych szczepów koronawirusa. Reakcja organizmu na wirusa SARS-CoV-2 zależy od wielu czynników (wieku, płci, chorób współistniejących etc.).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi