Kłucia z lewej strony brzucha - czy mogą być przyczyną krwawień z odbytu?

Mam co jakiś czas w różnych pozycjach (codziennie, czasami jak schylam się, zmieniam pozycję, czy napinam się) takie kłucia z lewej strony brzucha (tak w połowie wysokości). Od czasu do czasu (na przestrzeni 2 lat) miewałem drobne krwawienia na papierze toaletowym, a ostatnio (3 dni po wizycie u proktologa) po oddaniu stolca cała muszla była we krwi. Miałem zrobioną anoskopię, na której wyszedł mały stan zapalny i żylaki I stopnia i nic więcej, więc leczę to czopkami Proktosedon już ponad tydzień. Te codzienne kłucia występują od ponad miesiąca i zastanawiam się, czy to też może być od jelit? Skończyłem również miesięczne leczenie lekiem na bóle w górnej części brzucha, ale nie pomogło na te kłucia po lewej stronie. Czy to krwawienie mogło być gdzieś właśnie z okolicy tego kłucia, a nie z żylaków? Czy również dobrze byłoby zrobić kolonoskopię?
Kłucia w zgłaszanym obszarze jamy brzusznej mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z nich jest np. zespół jelita wrażliwego. Potrzeba więcej informacji z wywiadu zdrowotnego oraz ewentualnych badań laboratoryjnych aby powiedzieć coś więcej. Na pewno warto rozważyć wykonanie kolonoskopii, jednak decyzja o jej wyborze jako metodzie diagnostyki pierwszego stopnia zależy od wielu innych czynników
NIe wiem ile ma Pan lat, ale już krwawienie z przewodu pokarmowego powinno skłaniać do wykonania kolonoskopii.
Proszę wykonać USG brzucha.
zalecam zrobienie usg j.brzusznej
Opisane przez Pana objawy najpewniej nie są ze sobą powiązane. Proszę wykonać USG jamy brzusznej i kolonoskopię.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi