Kłucia z lewej strony brzucha - czy mogą być przyczyną krwawień z odbytu?

Mam co jakiś czas w różnych pozycjach (codziennie, czasami jak schylam się, zmieniam pozycję, czy napinam się) takie kłucia z lewej strony brzucha (tak w połowie wysokości). Od czasu do czasu (na przestrzeni 2 lat) miewałem drobne krwawienia na papierze toaletowym, a ostatnio (3 dni po wizycie u proktologa) po oddaniu stolca cała muszla była we krwi. Miałem zrobioną anoskopię, na której wyszedł mały stan zapalny i żylaki I stopnia i nic więcej, więc leczę to czopkami Proktosedon już ponad tydzień. Te codzienne kłucia występują od ponad miesiąca i zastanawiam się, czy to też może być od jelit? Skończyłem również miesięczne leczenie lekiem na bóle w górnej części brzucha, ale nie pomogło na te kłucia po lewej stronie. Czy to krwawienie mogło być gdzieś właśnie z okolicy tego kłucia, a nie z żylaków? Czy również dobrze byłoby zrobić kolonoskopię?
Kłucia w zgłaszanym obszarze jamy brzusznej mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z nich jest np. zespół jelita wrażliwego. Potrzeba więcej informacji z wywiadu zdrowotnego oraz ewentualnych badań laboratoryjnych aby powiedzieć coś więcej. Na pewno warto rozważyć wykonanie kolonoskopii, jednak decyzja o jej wyborze jako metodzie diagnostyki pierwszego stopnia zależy od wielu innych czynników
NIe wiem ile ma Pan lat, ale już krwawienie z przewodu pokarmowego powinno skłaniać do wykonania kolonoskopii.
Proszę wykonać USG brzucha.
zalecam zrobienie usg j.brzusznej
Opisane przez Pana objawy najpewniej nie są ze sobą powiązane. Proszę wykonać USG jamy brzusznej i kolonoskopię.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi