Kiedy zacząć kolejny blister pigułek antykoncepcyjnych po kilkudniowej przerwie?

Brałam tabletki antykoncepcyjne i miałam 7-dniową przerwę. Niestety byłam na wyjeździe, zapomniałam tabletek i kolejny blister zaczęłam brać 3 dni po wyznaczonym terminie. Skończyłam ten blister. Czy kolejny powinnam brać normalnie po 7-dniowej przerwie, czy to przesunęło jakoś cykl? Jeśli to coś zmieni, to mimo antykoncepcji, mam ciągle bardzo nieregularne miesiączki, które pojawiają się w około 4/5 dniu w trakcie przerwy między opakowaniami.
Proszę brać kolejny blister po siedmiodniowej przerwie. Jeśli nie udało się uzyskać regularności krwawień pomimo antykoncepcji proszę rozważyć, czy stosuje Pani lek zgodnie z zaleceniami, bądź po konsultacji z ginekologiem zmienić preparat na inny. Jeśli schemat przyjmowania tabletek jest dla Pani kłopotliwy z racji stylu życia (wyjazdy, nieregularny tryb życia) proszę przedyskutować z ginekologiem inne hormonalne metody antykoncepcji i wybrać system najdogodniejszy dla Pani.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi