Kiedy będę mogła jeździć konno po złamaniu kości strzałkowej i piszczelowej?

28 kwietnia miałam wypadek, w którym złamałam kość strzałkową i piszczelową z przemieszczeniem (prawie przy samej stopie). Operacja została wykonana dopiero 10 maja (wyszedł COVID, ale bez objawów). Finalnie w nodze mam 2 śruby i blaszkę. 12 maja pojechałam do domu z łuską. 22 maja była kontrola, w której przemyli mi nogę, zobaczyli czy się dobrze goi i założono cienki gips (lżejszy od łuski). Teraz (13 czerwca) już nie czuję bólu, ale nie mogę stawać na nogę. 22 czerwca będę miała wykonane RTG sprawdzające, czy kość dobrze się zrasta i jeśli tak, najprawdopodobniej będzie ściągany gips. Nie wiem, czy ściągną go całkiem, czy może dadzą mi ortezę. Kiedy będę mogła znowu zacząć jeździć konno? Czy zależy to od nogi, czy tylko ode mnie i kwestii bólowych? Skoro śruby trzymają nogę, powinno być dobrze? Dopowiem jeszcze, że śruby pewnie wraz z blaszką mają już wyznaczony czas operacji (za rok) na usunięcie ich.

W następnym sezonie😊

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi