Katar oraz wydzielina z nosa z bólem głowy

Od piątku mam katar dosyć mocny. Wydzielina jest żółta. Od wczoraj tzn od soboty rana boli mnie strasznie głowa. Na skroniach i w okolicy oczu. Zaczęła boleć mnie także wczoraj kość policzkowa z lewej strony. Proszę o radę. Nic nie pomaga na ból głowy.
Objawy wskazują na zapalenie zatok. W takiej sytuacji samemu można sięgać po ibuprom zatoki 3x2 tabl, irigasin do płukania zatok 3 x dziennie a po oczyszczeniu nosa steryd donosowy aspirowany podczas wdechu np. Nasometin Control. Brak poprawy po takim leczeniu wskazaniem jest do konsultacji lekarskiej oraz do antybiotykoterapii.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
718
Pytań zadanych
przez pacjentów
1820
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

46
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi