Katar oraz wydzielina z nosa z bólem głowy

Od piątku mam katar dosyć mocny. Wydzielina jest żółta. Od wczoraj tzn od soboty rana boli mnie strasznie głowa. Na skroniach i w okolicy oczu. Zaczęła boleć mnie także wczoraj kość policzkowa z lewej strony. Proszę o radę. Nic nie pomaga na ból głowy.
Objawy wskazują na zapalenie zatok. W takiej sytuacji samemu można sięgać po ibuprom zatoki 3x2 tabl, irigasin do płukania zatok 3 x dziennie a po oczyszczeniu nosa steryd donosowy aspirowany podczas wdechu np. Nasometin Control. Brak poprawy po takim leczeniu wskazaniem jest do konsultacji lekarskiej oraz do antybiotykoterapii.
Zalecana konsultacja lekarska celem przepisania leków na receptę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi